Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2016. Március 12. 10:42, szombat | Belföld
Forrás: mti

Nyolcezer igazoltatás 24 óra alatt a vonatokon

Nyolcezer igazoltatás 24 óra alatt a vonatokon

Vasútbiztonsági ellenőrzési akció keretében több mint nyolcezer embert igazoltatott a rendőrség 24 óra alatt, 55 emberrel szemben személyi szabadságot korlátozó intézkedést is tettek.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szombaton közölte honlapján, a police.hu-n a Railpol elnevezésű nemzetközi művelet eredményét. E szerint a csütörtök reggel 7 órától péntek reggel 7 óráig tartó, polgárőr szervezetek, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a MÁV Zrt. és a GYSEV Zrt. közreműködésével lebonyolított akcióban 1426 alkalommal vonatokat, 639 esetben pedig állomásokat ellenőriztek.

A fokozott ellenőrzésen a hatóságok 8381 embert igazoltattak, és 55-tel szemben személyi szabadságot korlátozó intézkedést is tettek, 18 ember esetében illegális migráció miatt. Lopás közben 4 embert értek tetten, míg kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmény elkövetésének gyanújával 14, garázdaság miatt 2, egyéb bűncselekmények miatt 17 állampolgárral szemben intézkedtek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.