Hírek
2018. Június 25. 07:22, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Nyáron különösen figyeljünk a gyerekekre

A legtöbb gyermekbaleset a szabadban történik, ezért nyáron az átlagosnál is jobban kell figyelni a gyermekek biztonságára - mondta a Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Póta György arra hívta fel a figyelmet, hogy a balesetek megelőzése elsősorban a szülők felelőssége, megfelelő tájékoztatással felkészíthetik gyermekeiket veszélyes helyzetek felismerésére.
Elmondta: nyaranta nagy veszélyt jelentenek a vízi balesetek, emellett gyakoriak az égési sérülések és a törések is.
Ha egy gyermek nagyot esik, akkor is érdemes megfigyelés alatt tartani, ha nem látni rajta komolyabb sérülést, mivel az enyhébb agyrázkódás tünetei - fejfájás, látászavarok, hányinger - később jelentkeznek.
Feltehetően súlyos agyrázkódás áll fenn, ha egy esést eszméletvesztés követ, ilyenkor azonnal sürgősségi ügyeletre kell vinni a sérültet - mondta Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.