Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2013. Július 12. 07:59, péntek | Helyi
Forrás: lvp/MTI

Nem lesz sok? A héten már 8 forinttal emelkedett az üzemanyagár

Nem lesz sok? A héten már 8 forinttal emelkedett az üzemanyagár

Végre péntek, erre ilyen hírrel szolgál a Mol: bruttó 4 forinttal emelkedett ma a benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi ára. A héten így már 8 forinttal kerül többe az üzemanyag.

Az emeléssel a gázolaj átlagára 422-423 forintra, a benziné 417-418 forintra nőtt. A héten ez már a második emelés, szerdától szintén 4 forinttal nőtt a gázolaj és a benzin ára.

A társaság február elejétől heti két alkalommal dönt az üzemanyagár-változásokról, így már nemcsak a hét első munkanapján, hanem a hét közepén is határoz az aktuális valutaárfolyam és a tőzsdei jegyzések alapján az árról.

A benzin ára tavaly április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint. Az autósok 15-25 forintos különbséget is tapasztalhatnak a kutak árai között.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.