Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2011. November 22. 07:44, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Nem fogadták el a kormány lemondását

Nem fogadták el a kormány lemondását

Testületileg benyújtotta lemondását az egyiptomi kormány az arab országot irányító katonai tanácsnak, amely azonban a lemondást nem fogadta el – jelentette hétfőn a helyi hírközlés.

A kormány azután nyújtotta be testületileg a lemondását, hogy a főváros, Kairó központjában, a Tahrír téren tüntetők összecsaptak a rendőrséggel. A korábbi hírek arról szóltak, hogy a Mohammed Huszein Tantávi tábornagy vezette tanács elfogadta a kabinet lemondását, de addig nem jelenti ezt be, amíg nem állapodnak meg az új kormányfő személyéről.

A három napja tartó csatározásokban legalább 24 tüntető vesztette életét. A tiltakozók elégedetlenek a katonai kormányzással, szerintük túl lassú az átmenet a civil kormányzáshoz. A március elején, Hoszni Mubarak volt elnök hatalmának megdöntése után hivatalba lépett, Eszám Saraf vezette egyiptomi kormányt folyamatosan bírálták minden oldalról, mondván, semmilyen eredményt nem ért el, és alá van rendelve a katonaságnak.

Mint arról korábban beszámoltunk, folytatódtak az összecsapások a kormányellenes tüntetők és a rendfenntartók között hétfőn a kairói Tahrír téren és környékén; az egészségügyi minisztérium közlése szerint az újabb megmozdulások szombati kezdete óta szerte az országban – hivatalosan – 22 ember halt meg ezekben az erőszakos cselekményekben.

A legfelső katonai tanács november 28-ára írta ki a civil kormányzásba való átmenet kezdetét jelző parlamenti választások első szakaszát. A választást több szakaszban, több hónapra elnyújtva tervezik megtartani. A katonai tanács az erőszakos cselekmények ellenére egyelőre ragaszkodik ahhoz, hogy ne halasszák el a voksolást.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben