Hírek
2015. Szeptember 15. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Négy településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap
Négy településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap: Budapest XIII. kerületében önkormányzati képviselőt, Kecskeméten, Miskolcon és Öcsödön települési nemzetiségi képviselőket választanak.
A főváros XIII. kerületében, a 10. számú egyéni választókerületben azért kell időközi választást tartani, mert júniusban elhunyt Bodorné Farkas Zsuzsánna, aki tavaly októberben az MSZP és a XIII. kerületi Lokálpatrióták Egyesülete támogatásában nyert mandátumot a körzetben.
Kecskeméten horvát települési nemzetiségi képviselőket választanak, Miskolcon görög települési nemzetiségi képviselőket, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Öcsödön pedig roma nemzetiségi képviselőket.
A Pest megyei Pilisvörösváron a roma települési önkormányzat önfeloszlatása miatt tartottak volna időközi választást, ám ez jelöltek hiányában elmarad, így a település roma nemzetiségi választópolgárai legközelebb csak a következő nemzetiségi választáskor, 2019-ben szavazhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
