Városlista
2025. június 15, vasárnap - Jolán

Hírek

2017. December 14. 14:07, csütörtök | Belföld
Forrás: police.hu

Naptárral segítettek menhelyes kutyákon Tolna megye rendőrei

Naptárral segítettek menhelyes kutyákon Tolna megye rendőrei

A fotózással a 2018-ban épülő új kutyamenhely kialakítását támogatták a Tolna megyei rendőrök.

A Kíra Völgységi Kutyamentő Egyesület levélben kereste meg a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságot, amelyben rendhagyó kérést fogalmaztak meg.

„Mivel az elmúlt 8 évben, amióta egyesületünk létezik, csak jót, segítőkészséget és nagyfokú emberséget tapasztaltunk, akárhányszor segítséget kértünk a rendőrségtől, ezért a következő kéréssel fordulok önökhöz: a rendőrség és az állatvédők közötti jó együttműködést megmutatva, megköszönve szeretnénk egy olyan naptárat készíteni, mely a rendőrök együtt láthatók a bonyhádi gyepmesteri telep kutyáival.”

A kérésnek eleget téve a Tolna megyei egyenruhások augusztus 2-án délután meglátogatták a bonyhádi kutyatelepet, majd a menhely munkatársaival a négylábúakat elvitték a bonyhádi Szecska tóhoz, ahol a kutyákat megsétáltatták, majd egy fotózáson vettek részt a készülő naptárhoz. A rendőrök ajándékkal is készültek, kutyatápot vittek a menhelynek.

Az egyesület vezetője, Filamelláné Kis Melinda megköszönte az együttműködést és elmondta, hogy nagyszerű volt a kirándulás, a kutyák számára nagy boldogságot okozott, hogy a telepen kívüli környezetben sétálhattak.

A 2018-as falinaptár elkészült, a menhely munkatársai a minap az egyenruhásoknak bemutatták a képekből készült 2018-as kalendáriumot. A naptárak értékesítésével az egyesület a 2018-ban épülő új kutya menhely kialakítását támogatja. A rendőrök újra ajándékkal készültek, ezúttal a hideg időre való tekintettel szalmát vittek a négylábúaknak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.