Hírek
2015. Április 18. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Milyen feltételekkel tehető ki az albérlő?

Erre a kérdésre keresi a választ olvasónk. Az onlinejogsebesz.hu szakértői ezúttal is válaszolnak.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Albérlő vagyok és nincs semilyen szerződés csak be vagyok jelentve ideiglenes lakosként, lakcím kártyám is van. Csúsztam egy hónapot az albérlettel, de rezsit fizettem, még is ki kell költöznöm méghozzá és egyenlőre nem is tudok hova menni. Tényleg ilyen egyszerüen ki rakhatnak? Nincs valami törvény, hogy esetleg neki kell keresnie másik albérletet vagy valami lehetőség? Nem hiszem el, hogy gondol az ember egyet és kiteheti a másikat. Választ előre is köszönöm!
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Valamilyen szerződésnek lenni kell Önök között, mert nélküle nem tudott volna bejelentkezni ideiglenesen az ingatlanba. Ezt elő kellene keríteni, hogy abban milyen feltételekben állapodtak meg.
Azt sem lehet tudni leveléből, hogy a főbérlő milyen felmondási idővel mondott fel Önnek. Az azonban biztos, hogy a főbérlő nem köteles az Ön elhelyezéséről gondoskodni.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Lendvai Zsuzsa ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.