Hírek
2022. Október 21. 15:10, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Meteorológiai szolgálat: nagy területen fagyott éjszaka

Az ország nagy területén fagyott éjszaka; Nyírlugoson volt a leghidegebb, itt -5,3 Celsius-fokot mértek - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebookon pénteken.
Azt írták: éjszaka északkelet felől egyre hidegebb és szárazabb levegő áramlott elsősorban a keleti megyék fölé, a légmozgás is jobbára gyenge maradt, felhők sem akadályozták a kisugárzást, így nagy területen fagypont alá tudott hűlni a levegő.
Nyírlugoson -5,3 fokot mértek, ami két fokkal hidegebb, mint az eddigi szezonrekord, amit csütörtök hajnalban mértek Zabaron. Megjegyezték, hogy az első tízbe sem lehetett bekerülni -3,5 fok feletti értékekkel.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 30. 08:49, vasárnap | Belföld
NAV: a gépjárműadó befizetésénél is érdemes a mobilapplikációt választani
A gépjárműadó befizetésénél is érdemes a NAV mobilapplikációját választani, a NAV-Mobilt azoknak is célszerű letölteni, akiknek gondot okoz az egyösszegű befizetés, hiszen itt az akár 5 havi pótlékmentes részlet is igényelhető
2025. Március 30. 08:48, vasárnap | Belföld
Meghosszabbítja az Energiaügyi Minisztérium az elektromos autókra kiírt pályázatát
Meghosszabbítja a Energiaügyi Minisztérium a vállalati e-autó támogatási programot - jelentette be a tárca parlamenti államtitkára szombaton közösségi oldalán.
2025. Március 30. 08:46, vasárnap | Belföld
Életbe lépett a nyári időszámítás, előre kellett állítani az órákat
Ma lép életbe a nyári időszámítás, az órákat hivatalosan vasárnap hajnali kettőkor három órára állítják előre. Az óraátállítás néhány belföldi és nemzetközi vonat, helyi és helyközi buszjárat menetrendjét érinti.
2025. Március 29. 08:58, szombat | Belföld
Külügyi szóvivő : Nincs magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek
A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nincsen magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek - nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek pénteken.