Városlista
2026. február 8, vasárnap - Aranka

Hírek

2015. December 19. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Mentőket támadtak meg Budapesten

Mentőket támadtak meg Budapesten

Megtámadott egy vélhetően drog hatása alatt lévő férfi egy mentőápolót és a mentőautó vezetőjét pénteken Budapesten.

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a 20 év körüli férfi először a mentőápolót fojtogatta, majd a mentőgépkocsi-vezető arcára mért ütéseket, mielőtt a rendőrök megfékezhették. A mentők nyolc napon belüli sérüléseket szenvedtek.

Hozzátette, az OMSZ napokban megbízott új főigazgatója azonnali intézkedéseket tervez a mentők biztonságának erősítésére, melynek érdekében szakértőket kért fel a lehetséges lépések kidolgozására.

Szerda este Tatán szintén a mentőautó vezetőjét és a mentőápolót támadták meg, miközben a támadó anyját vizsgálták. A férfi többször megütötte a mentőgépkocsi vezetőjét, majd lefejelte a kocsiból kiszálló mentőápolót is, aki orrcsonttörést szenvedett.

Címkék: budapest, mentő, támadás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni

Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának

Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának

2026. Február 07. 16:00, szombat | Belföld

Hegyi Zsolt: minden eddiginél nagyobb lépés történt a MÁV-flotta megújítása felé

Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új InterCity-kocsi