Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2021. Február 27. 17:16, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Mélypontra kerültek az albérletárak

Mélypontra kerültek az albérletárak

Bár éves szinten még bő 10 százalékkal csökkent a januári KSH-ingatlan.com lakbérindex, havi szinten már alig változtak a bérleti díjak, ami pedig arra utal, hogy elérhették a mélypontot.

Az ingatlan.com az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében arról tájékoztatott, hogy legfrissebb - februári - adataik szerint is éves szinten 20 százalékkal 130 ezer forintra csökkent a kiadásra kínált budapesti lakások és házak bérleti díja, januárhoz képest azonban nem történt változás, ezek a számok is arra utalnak, hogy a fővárosban megállt az áresés.

A Budapesten kívüli albérletpiaci kínálatot nézve pedig az látszik, vannak megyeszékhelyek - például Szombathely és Kecskemét - ahol januárhoz képest nőttek a bérleti díjak.

Jelezték, hogy a felsőoktatási keresztféléves képzések indulása miatt január-februári időszak hagyományosan az év erősebb hónapjai közé tartozik az albérletpiacon. Emiatt nem tudni biztosan, hogy tartósak-e az idei változások, vagy csak átmenetileg állt le a bérleti díjak csökkenése - tették hozzá.

A KSH-ingatlan.com lakbérindexe szerint januárban a bérleti díjak országos átlagban 12,7 százalékkal maradtak el az egy évvel korábbitól, havi szinten - vagyis a decemberhez - képest azonban 0,1 százalékkal emelkedtek, ami lényegében stagnálásnak felel meg.

A januári adatokból kiderül továbbá, hogy az egy hónappal korábbihoz viszonyítva Pest megyében, a közép-, dél- és nyugat-dunántúli régióban 0,9-2,5 százalékkal nőttek az albérletdíjak - áll a közleményben.

Címkék: ár, albérlet, ingatlan

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.

2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld

OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament

Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: