Hírek
2021. Április 09. 05:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Melegszik az idő a hétvégén

Csütörtök estére fokozatosan megszűnnek a hózáporok, a hétvégén pedig már szárazabb és melegebb lesz az idő. Bár hajnalban még lesznek mínuszok, napközben néhol 20 fokig melegszik majd fel a levegő
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken általában napos, csapadékmentes idő várható fátyol- és gomolyfelhőkkel. A szél megélénkül és többfelé megerősödik. A hőmérséklet hajnalban általában mínusz 7 és mínusz 1 Celsius-fok között alakul, de a szélcsendes, fagyzugos helyeken ennél is hidegebb lesz pár fokkal. A legmagasabb hőmérséklet 11 és 18 fok között valószínű.
Szombaton változóan felhős idő várható hosszabb-rövidebb napsütéssel, csapadék nem valószínű. A szél sokfelé megélénkül, a Dunántúlon helyenként megerősödik. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 4 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 15-20 fokig melegszik fel a levegő.
Vasárnap a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan előfordulhat eső, zápor. Gyakran megélénkül, főleg az Észak-Dunántúlon sokfelé megerősödik a szél. Hajnalban 0 és plusz 8, délután 14 és 21 fok között alakul a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait