Hírek
2016. Január 12. 06:53, kedd |
Helyi
Forrás: Dunakeszi Önkormányzata
Megújulnak Dunakeszi játszóudvarai
2015-ben is aktívan zajlott az intézményi játszóudvarok felújításának programja.
A tavalyi évben elkészült többek között a Budai Nagy Antal utcai és az Alagi tagóvoda játszóterének teljes felújítása.
A Lufthansával folytatott közös munka során megújultak a Piros Óvoda kerti elemei, valamint önkormányzati támogatással sor kerül a játszóterének teljes felújítására is.
Az Eszterlánc-Gyöngyharmat óvoda játszóterén is cserékre és új játékokra lehet számítani 2016-ban - amint az időjárás engedi.
A játszóterek felújításán kívül, természetesen az épületek is kiemelt figyelmet kaptak- a Játszóház Óvoda, Eszterlánc Óvoda, János utcai óvoda, Piros Óvoda, Fóti úti bölcsőde, Garas utcai bölcsőde, Alagi tagóvoda, Gyöngyharmat tagóvoda és a Posta utcai tagóvoda épületében is történtek felújítások. A nyári szünetek alatt tisztasági festésekre, vizesblokkok felújítására, épületszigetelésre is sor került.
Dunakeszi Város Önkormányzatának ütemterve szerint 2019-ig megújul az 1. és 2. számú bölcsőde játszóudvara is, valamint a helyi iskolák is sorra kerülnek.
A megnövekedett lakosságszámmal arányos átlagon felüli gyermekáldás miatt a helyi önkormányzat kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a város elnyerhesse a család- és gyermekbarát jelzőt. A különböző anyagi hozzájárulásokon kívül (a születési támogatástól és az újonnan bevezetett oltási rendeletről ITT és ITT olvashat bővebben) bevezetésre került a babaköszöntő csomag, melyre jogosult minden dunakeszi lakcímmel rendelkező újszülött.
Bízunk benne, hogy 2016-ban is hasonló módon tehetjük otthonosabbá a város legkisebbjeinek mindennapjait, hiszen Dunakeszi értük és nekik is épül.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár
HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő
Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.
2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
