Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2020. November 11. 10:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megszaporodtak a kibertámadások

Megszaporodtak a kibertámadások

Az első félévhez képest július óta több mint 100 százalékkal nőtt a számítógépes vírusok, adathalász-kísérletek, és más kiberbűncselekmények száma - közölte a G Data az MTI-vel kedden.

A vírusvédelmi cég szerint a legelterjedtebbek a távoli elérést biztosító, úgy nevezett trójai kártevők, amelyek a felhasználók tudta nélkül teszik lehetővé a számítógépek irányítását. Más fertőzések zsarolóvírusok letöltését készítik elő, és gyakori az is, hogy a kiberbűnözők kriptovaluták bányászatába vonják be mások gépeit.

A G Data az otthoni munkavégzéssel hozza összefüggésbe a kibertámadásokat. Ezen keresztül könnyebb hozzájutni fontos vállalati adatokhoz, mint a jobban védett munkahelyi gépeken, ezért a közlemény a vírusvédelem jelentőségére figyelmezteti a távoli munkavégzésben dolgozókat.

Címkék: kibertámadás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése