Hírek
2011. December 16. 07:36, péntek |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Mégsem bénul meg az amerikai kormány

Megegyeztek a kongresszusi demokrata és republikánus párti vezetők az amerikai költségvetés vitás kérdéseiről.
Így valószínűleg elhárult annak a veszélye, hogy péntek éjféltől finanszírozás híján megbénuljanak az amerikai szövetségi kormány „nem létfontosságú” intézményei – közölte csütörtök éjjel törvényhozási forrásokra hivatkozva a CNN.
A megállapodás értelmében a jövő évre is meghosszabbítják a 160 millió munkavállalót érintő béradó-kedvezményt, a munkanélküli segélyeket és növelik a Medicare közegészségügyi ellátásban dolgozó orvosok bérét. A hírtévé értesülése szerint az még nem dőlt el, hogy az alku 2012. október 1-jéig, vagyis az új pénzügyi év kezdetéig, vagy csak két hónapig, február végéig érvényes.
A szenátusi demokrata párti vezetés szerint a kéthónapos megállapodás lehetőséget nyitna egy szélesebb körű megegyezésre is, amely magában foglalná a Kanadából a Mexikói-öbölig lefektetendő Keystone XL kőolajvezeték kérdését is. Amíg az Obama kormány környezetvédelmi aggályokra hivatkozva 2013-ra halasztotta a döntést a csővezetékről, addig a republikánusok azt szeretnék, ha az építkezés mielőbb megkezdődne.
A kongresszus két háza pénteken szavaz a folyó költségvetés kiterjesztéséről, még mielőtt a szenátorok és a képviselők kivennék a téli szabadságukat. Barack Obama elnök, aki a tervek szerint szombaton utazik Hawaiira a megszokott év végi pihenőjére, kijelentette, hogy a kongresszusi tagok addig nem utazhatnak el Washingtonból, amíg nem szavazzák meg a béradókedvezmény meghosszabbítását, amely fontos eleme az elnök munkahelyteremtő csomagjának.
A Pew kutatóintézet által csütörtökön közreadott adatok szerint a megkérdezett amerikaiak kétharmada úgy véli: a szövetségi honatyák nem érdemlik meg, hogy újraválasszák őket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.