Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2016. Augusztus 13. 09:02, szombat | Belföld
Forrás: mti

Megdőlt a napi országos hidegrekord

Megdőlt a napi országos hidegrekord

Megdőlt a napi országos hidegrekord szombatra virradóra - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-vel.

Mostanáig ezen a napon 1912-ben Kecskeméten volt a leghidegebb, akkor 4,2 Celsius-fokot mértek. Ennél most a Nógrád megyei Zabaron 2 tizedfokkal hidegebb volt, így az augusztus 13-ai új hidegrekord 4 fok lett- írták.

Az előrejelzés szerint szombaton hosszabb időre keleten és a déli területeken süt ki a nap, de helyenként - nagyobb eséllyel a Dunántúlon és a középső megyékben - előfordulhat kisebb eső. A hőmérséklet délután 21-26 fok között valószínű. Késő estére 15-20 fok közé hűl le a levegő. Vasárnap északkeleten lehet záporeső, esetleg egy-egy zivatar. Másutt csapadék nem várható, az ország nagyobb részén napos időre lehet számítani. Vasárnap a leghidegebb órákban 10-15 fok lehet. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.

Címkék: hideg, időjárás, meleg, rekord

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.