Hírek
2011. December 02. 08:08, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Íme a szárazság egyértelmű nyertese
A nyúl egyértelműen profitál a szélsőségesen száraz őszből.
Klaus Lachenmaier, a baden-württembergi tartományi vadászszövetség vadbiológusa szerint a felszínen élő nyúl számára annál jobb, minél szárazabb az ősz. A nedves időjárás ugyanis megviseli az állatot, legyengíti, így csökkenti a betegségekkel szembeni ellenállását. Ez alapján idén remek formában kezdhetik a telet a nyulak.
A többi vad számára is ideálisak a körülmények. A tölgyesek és bükkösök is remek állapotban vannak, így a szarvasok és vaddisznók a tölgy- és bükkmakkok révén vastag téli zsírréteget növeszthetnek a hideg ellen.
Bár időközben a talaj kőkeménnyé vált, amelyet például a vaddisznók kevésbé kedvelnek, elegendő táplálékot találnak a felszínen is, így nem kell a földet túrniuk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
