Hírek
2016. Május 22. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Másfélszer annyi melanomás beteg lett tíz év alatt

Másfélszeresére nőtt tíz év alatt a melanomás (a bőrrák legveszélyesebb fajtája) betegek száma Magyarországon - hangzott el az M1 aktuális csatorna szombati műsorában.
Lányi Cecília bőrgyógyász, kozmetológus elmondta: a napozást nem kell teljesen elkerülni, hiszen fontos szerepe van a jó közérzet fenntartásában, a D-vitamin termelődésben, viszont figyelni kell a mértékre.
Napozni délelőtt és délután három óra után ajánlott, a déli időszakban kerülni kell a közvetlen napfényt - tette hozzá.
Ugyan ma már olyan kozmetikumok is elérhetőek, amelyek nem károsítják annyira bőrt, de arra figyelni kell, hogy napozni csak kozmetikai készítmények nélkül szabad. Kivételt képeznek a naptejek - tette hozzá.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.