Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2022. Április 16. 08:04, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Márciusban 6,5 százalékra gyorsult az infláció Olaszországban

Márciusban 6,5 százalékra gyorsult az infláció Olaszországban

Olaszországban 6,5 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves szinten, miután februárban 5,7 százalékos emelkedést mértek - közölte az olasz statisztikai hivatal, az Istat pénteken.

A havi szintű infláció 1 százalékra nőtt a februári 0,9 százalék után. Az Istat megjegyezte, hogy az infláció gyorsulását elsősorban az energiaárak növekedése okozta.

Az energiaárak éves szinten 50,9 százalékkal nőttek a februári 45,9 százalékos emelkedés után, márciusban a havi szintű növekedés 5,5 százalék volt.

Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex (HICP) márciusban éves szinten 6,8 százalékra emelkedett a februári 6,2 százalékról, havi összevetésben pedig 2,4 százalékra a februári 0,8 százalékról.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.