Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2025. Március 14. 07:19, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon

Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon

Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.

Az április 18-ig érvényben lévő kora tavaszi menetrend szerint a személyhajók péntekenként, szombatonként és vasárnaponként közlekednek Siófok-Tihany, valamint Fonyód-Badacsony útvonalakon. A hétnek ezeken a napjain sétahajóra is lehet szállni Siófok, Badacsony és Keszthely kikötőiben.

A balatoni kompmenetrend már előbb, március 14-től tavaszra vált.
Péntektől már nemcsak hétvégeken, hanem hétköznapokon is fél óránként indulnak a járatok: Szántód felől 7.00 és 19.00 óra között, Tihany felől 7.15 és 19.15 óra között, a menetidő 8 perc. Nagy forgalom esetén sűrítik a járatokat.

Címkék: balaton, hajózás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.