Hírek
2011. December 15. 13:12, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Már a vérből is kimutatható az alattomos kór

Egy egyszerű vérvizsgálattal meg lehet állapítani, kik azok az idős emberek, akiket enyhébb fokú szellemi leépülés sújt, és kik azok, akiknél kifejlődik az Alzheimer-kór – állítják finn kutatók.
Egy kisebb létszámú vizsgálatban a szakemberek kiderítették, hogy a vér bizonyos sejtjeit fel lehet használni arra, hogy kimutassák a szellemi leépülés (demencia) korai stádiumát.
Finn kutatók 143 enyhe fokú szellemi hanyatlásban szenvedőt, 37 Alzheimer-kórost és 46 egészséges embert teszteltek. 31 hónap alatt az enyhe demenciában szenvedők közül 52 embernél fejlődött ki az Alzheimer-kór. Utóbbiak vérének kémiai összetételében változások álltak be, ami az agyban bekövetkezett változást jelzi – írták a szakemberek a Translational Psychiatry című szaklapban közzétett tanulmányukban.
A kutatók kifejlesztenek egy olyan másik vérvizsgálati módszert is, amely az Alzheimer korai jeleit lesz képes kimutatni még az előtt, hogy memóriaproblémák lépnének fel a pácienseknél – olvasható a The Daily Telegraph brit napilap online kiadásában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára