Hírek
2020. Augusztus 04. 06:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Magas lesz a parlagfű pollenkoncentrációja
Idén nyáron várhatóan nagyon magas lesz a parlagfű pollenkoncentrációja - mondta a Magyar Allergia Szövetség elnöke hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Nékám Kristóf megjegyezte: ez azért is rossz hír, mert a pollenek továbbviszik a rájuk tapadó darabos szennyeződéseket, így a légszennyezésben is komoly szerepet játszanak. A pollenre ragadó irritáló anyagok sokkal rosszabb hatással lehetnek az emberre, mint maga a pollen - fűzte hozzá.
Kitért arra is, hogy sokaknál a következő időszakban a pollenek mellett a rovarcsípések és a napfény is kiválthat allergiát. A jelentkező bőrirritációs tünetek nagyon hasonlóak, de súlyosságukban nagyon eltérőek lehetnek - mondta az allergológus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld
Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök
A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
