Hírek
2014. November 16. 07:32, vasárnap |
Helyi
Forrás: honvedelem.hu
Lélekharang szentelés az Altiszti Akadémián

„A most felavatott lélekharang egyfajta szentély, zarándokhely lehet majd az altisztek számára a jövőben” – mondta Bozó Tibor dandártábornok november 14-én Szentendrén, az MH Altiszti Akadémia alakulatnapján.
Ünnepélyes állománygyűléssel, könyvbemutatóval és az altiszti lélekharang felszentelésével emlékezett meg alakulatnapjáról az MH Altiszti Akadémia november 14-én. Az ünnepségsorozat a színházteremben kezdődött, ahol Bozó Tibor dandártábornok, a szentendrei alakulat parancsnoka adott át elismeréseket, majd Bozsik Rafael, az akadémia tanára mondott beszédet a megjelenteknek. Ezt követően Végh Ferenc nyugállományú vezérezredes, volt vezérkarfőnök Vég(h)elszámolás című kötetét mutatta be Isaszegi János nyugállományú vezérőrnagy, a Zrínyi Kiadó megbízott vezetője és a szerző.
Az állománygyűlés és a könyvbemutató után az alakulótéren gyűlt össze az állomány, ugyanis itt avatták fel azt a lélekharangot, amelyet Farkas Judit, a Zebegényi Hajózási Múzeum tulajdonosa és igazgatója adományozott az alakulatnak, és az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred katonáinak közreműködésével állították fel. Bozó Tibor beszédében úgy fogalmazott: az egyik cél mindenképpen a hagyományteremtés, hiszen régóta itt élünk, ám valahol ma is gyökértelennek számítunk, nincsenek szentélyeink, nincs mihez nyúlnunk. Éppen emiatt oly fontos a hagyományok szerepe az életünkben, a most felavatott lélekharang pedig egyfajta szentély, zarándokhely lehet majd az altisztek számára a jövőben, amely minden fontos esemény alkalmával megkondulhat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Október 16. 15:06, csütörtök | PR
Katus Attila és Édesapja újra együtt a pályán – ezúttal a Szigetvári Gyógyfürdőben!
Van, ami sosem változik, a mozgás szeretete, a család ereje és a közös élmények fontossága.