Városlista
2025. október 30, csütörtök - Alfonz

Hírek

2012. December 24. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Közérdekű kereset-indítási jogot a devizahitelesek érdekében?

Közérdekű kereset-indítási jogot a devizahitelesek érdekében?

Doubravszky György közérdekű kereset-indítási jogot szeretne a devizahitelesek érdekében. A Széchenyi Hitelszövetség is elsőként azt várná el a pénzügyi ombudsmantól, hogy vizsgálja át a devizahitel-szerződéseket. Az új ombudsman feladata lesz a jogi segítségnyújtás, a tanácsadás és a pénzügyi kultúra fejlesztése is. Együttműködik majd az oktatási intézményekkel, hogy a fiatalok jobban ismerjék és értsék a pénzügyi rendszer működését - hangzott el az köztévében.

A legtöbb devizahiteles inkább csak érdeklődik bankjánál a rögzített árfolyam nyújtotta lehetőségekről. Egy felmérés szerint azért, mert még mindig nem értik pontosan a részleteket, vagy az utolsó hetekre hagyták az ügyintézést. A most kinevezett pénzügyi ombudsmant ez ügyben is lehet majd keresni. Doubravszky György az MTI Hírcentrumnak azt mondta, mindenekelőtt azt szeretné elérni, hogy közérdekű keresetet nyújthasson be a devizahitelesek érdekében.

'Ez arról szól, hogy egy olyan ügyben, ami sok ezer embert érint - mondjuk egy devizahiteles szerződést illetően - mi egyetlen egy pert indítunk és annak a döntésnek a következményeként ez minden emberre vonatkozik' - jelentette ki a pénzügyi jogok biztosa.

Címkék: devizahitel

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját