Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2016. Október 17. 09:00, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Kortárs alkotásokat adományozott a MANK közgyűjteményeknek

Kortárs alkotásokat adományozott a MANK közgyűjteményeknek

Tizenkilenc olyan alkotást adományozott magyar kortárs művészekkel foglalkozó közgyűjteményeknek a MANK, melyek a szervezethez tartozó műteremlakásokban születtek.

Az alkotásokat pénteken vehették át a gyűjtemények képviselői a szentendrei Régi Művésztelepen működő MANK Galériában.

Az eseményen Hóvári János, a MANK főigazgatója kiemelte: az állam célja, hogy a közgyűjtemények gyarapításának költséges terhét enyhítse és szakértők által kiválasztott, kvalitásos műalkotások ajándékozásával járuljon hozzá a magyar kortárs művészeti múzeumok szakmai munkájához.

A főigazgató elmondta: az ötmillió forintos értéket meghaladó felajánlás keretében idén 15 művész 19 alkotása kerül 8 múzeumhoz, köztük a kaposvári Rippl-Rónai Múzeumhoz, a kecskeméti Katona József Múzeumhoz, de gyarapodik mások mellett a váci Tragor Ignác Múzeum, a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum vagy a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum is.

Hóvári János felidézte: 2014 óta új rendszerben bérelhetik a művészek a MANK műteremlakásait, a bérlés határozott időre, 3 évre szól, amely meghosszabbítható. Az alkotók a bérlői időszak alatt évente egy alkotást adományoznak a MANK-nak, a három év alatt az alkotások értékének el kell érniük az ötszázezer forintot.

A főigazgató elmondta: az elmúlt évben valamennyi érintett gyűjteményt felkerestek, jelenleg több mint 20 olyan intézmény van, amely fogadni szeretné a műveket. Hozzátette: abban az esetben, ha egy alkotásra több intézmény is jelentkezik, szakmai grémium dönt.

A pénteki eseményen a többi között Bíró Sándor, Lengl Orsolya, Nagy Kriszta vagy Melkovics Tamás alkotásait vehették át az intézmények képviselői.

Fotó: Csákvári Zsigmond (kultura.hu)

Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.