Hírek
2021. Május 12. 14:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Korrupcióval gyanúsítanak három rendőrt

Az ügyészség gyanúsítottként hallgatott ki három rendőrt, mert egy mezőgazdasági vállalkozó kérésére, ellenszolgáltatás fejében nem ellenőrizték a szabálytalanul körbálát szállító teherautóját Hajdú-Bihar megyében
- tájékoztatta a központi nyomozó főügyész szerdán az MTI-t.
Keresztes Imre közölte: a mezőgazdasági vállalkozó márciusban azzal kereste meg rendőr ismerősét, hogy teherautójával a közlekedési szabályok megsértésével - a jármű leengedett oldalfalaival - nagy mennyiségű körbálát akar a tanyájára szállítani. A férfi azt kérte a rendőrtől, intézze el, hogy a rendőrjárőrök ne ellenőrizzék, ne büntessék meg szabálysértés miatt. A rendőr cserébe azt kérte, hogy a férfi teherautójával tíz köbméter földet fuvarozhasson.
A rendőr a szállítás előtt felhívta a szolgálatot ellátó járőröket, hogy ne ellenőrizzék a járművet, majd értesítette a vállalkozót, hogy indulhat. A rendőr a teherautót másnap használta a föld szállítására.
A három rendőr és a vállalkozó ellen a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult eljárás. A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség munkatársai a megyei rendőr-főkapitánysággal együttműködve pénteken több helyszínen is megjelentek, majd kihallgatták a gyanúsítottakat. A nyomozást hivatali vesztegetés elfogadása és más bűncselekmény miatt folytatják - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára