Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2016. Június 04. 08:09, szombat | Belföld
Forrás: mti

Kökény Tamás nyerte a Virtuózok fődíját

Kökény Tamás nyerte a Virtuózok fődíját

Kökény Tamás nagybőgős nyerte a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató verseny második évadának fődíját péntek este a Duna és a Duna World csatornán sugárzott élő fináléban.

A fináléban a három korcsoportgyőztes, Kökény Tamás mellett Holozsai Eszter fuvolista és Váradi Gyula hegedűs közük választották ki a nézők a fődíjast. Az öttagú zsűri az élő fináléban csupán véleményezte a produkciókat, a nézők telefonos applikáció segítségével vagy sms-ben szavazhattak kedvencükre.

Kökény Tamás 12 millió forintot és tengerentúli fellépési lehetőséget nyert, a New York-i Carnegie Hall színpadára léphet majd. Holozsai Eszter és Váradi Gyula nyereménye 6-6 millió forint, előbbi Londonban, a Cadogan Hallban, utóbbi pedig a Berlini Filharmonikusok koncerttermében mutatkozhat be a 2016/2017-es évadban.



Emellett számos különdíjat is kiosztottak a kilenc döntős virtuóz között. Roland Attila nyerte a lehetőséget, hogy Magyarországot képviselje a kölni Eurovision Young Musicians versenyen.

A műsorban a versenyezők egy klasszikus és egy műfajokon átívelő, crossover darabot vagy darabrészletet adtak elő a Nemzeti Filharmonikusok kíséretében.

Holozsai Eszter Verdi Álarcosbál című operájából, valamint a Harry Potter című film zenéjéből Hedvig témáját játszotta. Kökény Tamás Vittorio Monti Csárdás című darabját, valamint a Schindler listája című film zenéjét adta elő. Váradi Gyula Hubay Jenő Csárdajelenet című művét, valamint Carlos Gardel tangójának feldolgozását hegedülte.

A pénteki esti élő finálén részt vett Áder János köztársasági elnök és felesége Herczegh Anita, a Virtuózok második szériájának fővédnöke.



A műsorban a versenyzők mellett az InFusion Trió és a Virtuózok kilenc döntése lépett színpadra, valamint Miklósa Erika és Molnár Levente operaénekes duettjével szórakoztatta a közönséget.

A Virtuózok Magyarország első komolyzenei tehetségkutató műsora, amely 2014-ben nagy sikerrel debütált a közmédiában. A műsorban a hagyományos tehetségkutatókkal szemben kizárólag a klasszikus zenei képzettség és a tehetség számít. A versenyre három korcsoportban, 6-12 éves, 13-17 éves és 18-23 éves zenészek jelentkezését várták.

A tehetségkutatás mellett a Virtuózok továbbra is azt tartja alapvető céljának, hogy minél szélesebb körben megismertesse és megszerettesse a klasszikus zenét a nézőkkel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.