Hírek
2016. Június 20. 08:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Ripost
Kínozzák a vadkacsákat Szentendrén
Acélhegyű fúvócsővel lövik meg a kacsákat Szentendrén, a sérült állatok pedig szenvedve tovább élnek.
Kegyetlen állatkínzásról számoltak be a Facebookon, valaki vagy valakik fúvócsővel lövik meg a vadkacsákat Szentendrén. Az állatok túlélik a támadást, ám testükben benne marad a lövedék. Borzalmas látvány, ahogy tovább élik mindennapjaikat. Az eset sajnos nem egyedi, már hónapokkal ezelőtt is láttak olyan kacsákat, melyek
lövedékkel együtt úsztak a Dunában.
Az esetet a Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület tagja azonnal jelezte a hatóságoknak, megtette a feljelentést a rendőrségen.
"Az a legnagyobb probléma, hogy aki egyszer jó ötletnek tartotta, hogy vadkacsákra lődözzön, az legközelebb majd kutyákra, cicákra fog célozni" - mondta a Ripost-nak Kubatovics Áron, aki természetesen civilekkel közösen próbálta befogni a madarakat, ám az állatvédők inkább lebeszélték erről.
"Befogás közben pánikba eshetnek, és mélyebbre is lökhetik a vesszőt, ahol gondot okozna. Ha pedig kiszakad, akkor meg elvérezhetnek a madarak" - hívta fel a figyelmet az elnök, majd hozzátette: ameddig nem látszódik, hogy bajuk lenne a madaraknak, békén kell őket hagyni, mert félő, hogy a végén pont a nagy megmentésbe pusztulnak bele.
"Még akkor is békén kell hagyni őket, ha a saját lelkünk megnyugtatása miatt oly' nehezünkre esik is látszólag nem csinálni semmit - fogalmazott Kubatovics Áron, aki csak remélni tudja, hogy már nem lesz több szörnyű állatkínzás Szentendrén.
Fotó: facebook.com
Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
2026. Április 13. 15:00, hétfő | Sport
Piros Zsombor megnyerte a madridi challenger-tenisztornát
Az ötödik helyen kiemelt Piros Zsombor megnyerte a 98 ezer dollár (35,8 millió forint) összdíjazású madridi salakpályás férfi challenger-tenisztornát.
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
