Hírek
2017. Május 08. 07:32, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Kigyulladt egy személyvonat motortere Vasban

Tűz keletkezett egy személyszállító vonat motorterében, Vas megyében, a lángok az utastérre nem terjedtek át, az utasok közül nem sérült meg senki - közölték a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
A tájékoztatás szerint a jármű Hegyfalu állomáson állt meg, a lángokat vasúti szakemberek fojtották el még a sárvári tűzoltók kiérkezése előtt.
Hozzátették: a tűzoltók jelenleg már az utómunkálatokat végzik, lehűtik a felizzott motorteret és átvizsgálják a járművet. A vonaton tizenhatan utaztak, az utasokért mentesítő járatot indított a vasúttársaság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.