Hírek
2017. Szeptember 04. 07:32, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Kiesett egy katonai helikopterből az egyik pilóta Belgiumban

Kiesett egy katonai helikopterből az egyik pilóta vasárnap Belgiumban, a férfi a feltételezések szerint azonnal szörnyethalt, a holttestét azonban még keresik - közölte a védelmi minisztérium.
A helyi lapok arról számoltak be, hogy a pilóta több mint ezer méteres magasságban zuhant ki az Agusta A-109 típusú helikopterből a vallóniai Amay környékén.
A légi jármű másik pilótája azonnal értesítette az illetékes szerveket, akik csapatokat küldtek társa felderítésére. Minthogy a hatóságok azt is elképzelhetőnek tartják, hogy a férfi a Meuse folyóba zuhant, a tűzoltóság búvárszolgálatának tagjai is kivonultak a helyszínre.
A helikopterről korábban ejtőernyősök ugrottak ki egy légi bemutató részeként, de a baleset idején már csak a két pilóta tartózkodott a fedélzeten, és egyikükön sem volt ejtőernyő.
A baleset pontos körülményei egyelőre ismeretlenek - írta a La Libre Belgique című belga újság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.