Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2021. Március 17. 09:58, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Mohai Balázs

Kezdődik a Lánchíd felújítása

Kezdődik a Lánchíd felújítása

Szerdán elindul a Lánchíd évek óta húzódó felújítása, ezért délutántól nem lehet átsétálni a hídon - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.

A közlemény szerint a kivitelező A-Híd Zrt. szerdán átveszi a munkaterületet, lezárja a hídfők környezetét és a gyalogos járdákat, mert csak így lehet zavartalanul elvégezni az előkészítő munkákat.

A szakemberek először felmérik a munkaterületet, megvizsgálják az alépítményeket, a közműcsatlakozásokat, majd darupályát építenek ki és felállítják az állványzatot - írták.

Hozzátették: az autós forgalom elől várhatóan június közepén zárják le a hidat, addig a 16-os és a 105-ös nappali, valamint a 916-os és a 990-es éjszakai buszjáratok zavartalanul közlekedhetnek rajta.

A közúti forgalomnak várhatóan 2022 decemberében adják vissza a hídpályát, a gyalogos járdák azonban a munkák 2023-as befejezéséig munkaterületek maradnak.

Címkék: felújítás, Lánchíd

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.