Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2012. Február 10. 13:34, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Kétezer embert küldenek el Malévtól

Kétezer embert küldenek el Malévtól

A 2600 munkavállalóból 2080-at küldenek el a Malév csoporttól, csoportos létszámleépítés során – közölte pénteken Róna Márta, a légitársaság szóvivője. Elküldik a leányvállalatok dolgozóinak harmadát is.

A Malév így dolgozóinak túlnyomó többségét kirúgja a csődhelyzetre hivatkozva: saját 1100 alkalmazottjukon kívül a földi kiszolgálást végző Malév Ground Handlingtől 450 alkalmazottat, a karbantartó ACE-től pedig 230-at küldenek el, de elbocsátják a Trenkwaldertől kölcsönzött 300 dolgozót is – közölte a hirado.hu.

Eközben még mindig nem tudni, milyen jellegű kártérítést kapnak a Malévnél jegyet vásárló ügyfelek: közel 600 ezer károsultról van szó, akiknek csak mintegy 16 százalékán segíthet a kétmilliárdos állami térítés.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.