Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2013. Július 27. 06:49, szombat | Külföld
Forrás: MTI

Két napig tartott az olasz parlamentben a gazdaságserkentő törvénycsomag megszavazása

Két napig tartott az olasz parlamentben a gazdaságserkentő törvénycsomag megszavazása

A római képviselőház pénteken megszavazta a Letta-kormány gazdaságserkentő törvénycsomagját, amit két napon és két éjszakán át tartó vita előzött meg.

Az olasz parlament alsóháza 344 igen és 136 nem szavazattal adta áldását a nyolcvan pontból álló törvénycsomagra. Az intézkedések sorában infrastrukturális fejlesztések, lakossági és vállalati adókedvezmények szerepelnek, az építőipar serkentésének támogatása, valamint a széles sávú internet ingyenessé tétele. A csomag egészéről bizalmi szavazást tartottak, ahogyan erről a képviselőház szerdán határozott. A kormánykoalíciót alkotó balközép Demokrata Párt (PD), a jobbközép Szabadság Népe (PdL) és a Mario Monti vezette centrum igennel voksolt. Az ellenzéki 5 Csillag Mozgalom (M5S), a Baloldal Környezet Szabadság (Sel) és az Északi Liga nemmel szavazott.

Az M5S több mint kétszáz módosító indítvánnyal és képviselőinek egyenként tízperces felszólalásával próbálta megakadályozni a törvény megszavazását, mivel a gazdasági csomagnak a bizalmi szavazással való elfogadtatását a parlament elhallgattatása jelének tartotta. Az így elhúzódott parlamenti vita és szavazás két teljes napot vett igénybe. Enrico Letta miniszterelnöknek pénteken kellett volna egyeztetnie Beppe Grillóval, az M5S vezérével a PD és a mozgalom közötti vitákról, ez a találkozó azonban elmaradt.A szenátusnak augusztus 21-ig kell megszavaznia a törvénycsomagot, hogy az hatályba léphessen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.