Hírek
2012. Május 23. 07:03, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Készül a pénznyerő automaták „fekete doboza”

Az új szerencsejáték törvény szerint szerver alapú működésre kell átállniuk a pénznyerő automatákat üzemeltető vállalakozásoknak.
Ennek értelmében valamennyi pénznyerő automatájukat egy központi szerveren keresztül kell összekapcsolni, amelynek legalább egy játék- és egy tranzakciós szerverből kell állnia.
A jogszabály jelentős informatikai kihívás elé állítja a piaci szereplőket, szigorú és egyedi hitelesítési, biztonsági előírásokat tartalmaz, amelyekhez hosszadalmas és összetett fejlesztési, valamint auditálási folyamat kapcsolódik. A NetLock Kft. már most felkészült a változásokra: befejezte a szükséges fejlesztéseket saját CryptoServer rendszerén, és elindította az auditálási folyamatot, hogy az maradéktalanul eleget tehessen a jogszabályok által előírtaknak, és így a központi szerverek jövőbeni szolgáltatóinak tranzakciós szervereként üzemelhessen.
A jogszabály szerint a tranzakciós szervernek a pénzügyi adatok gyűjtését, naplózását, archiválását és valós idejű ellenőrzését kell elvégezni, valamint ezek alapján el kell készíteni az adóbevalláshoz szükséges rendszeres elektronikus kimutatást. A tranzakciós szerver közvetlen kapcsolatban áll az állami adóhatósággal, illetve a hozzá csatlakozott játékszerverekkel. Utóbbiak futtatják a játékprogramokat és biztosítanak közvetlen összeköttetést a helyhez kötött szerver alapú pénznyerő automatákkal és a nem helyhez kötött szerver alapú pénznyerő rendszerekkel, melyek működéséhez szükséges hardverkulcsokat ugyancsak a NetLock új tranzakciós szervere állítja elő.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.