Hírek
2016. Június 18. 13:09, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Késsel támadott meg egy lányt egy pakisztáni férfi Budapesten
Késsel támadott meg egy 19 éves lányt egy 20 éves pakisztáni férfi Budapesten - hangzott el az M1 aktuális csatornán szombaton.
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a hírműsorban azt mondta, az eset pénteken történt, a férfi elvette a lány telefonját és pénzét, az esetet a kamerák rögzítették, ezért az elkövetőt a rendőrség elfogta.
A pakisztáni állampolgárt korábban a határon fogták el tiltott határátlépés miatt, majd menekült kérelmet nyújtott be, azt elutasították, ez ellen fellebbezett, hat hónappal később pedig Bicskére került, onnan érkezett Budapestre.
Bakondi György szerint feltehetően a továbbutazásához szükséges pénzt akarta megszerezni, és ebből az esetből is az látszik, hogy a migránsok "közterületi működése" sokszor a törvényességbe ütközik Európa-szerte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.
