Városlista
2025. április 2, szerda - Áron

Hírek

2022. Október 29. 09:53, szombat | Belföld

Kerékpárral, félmeztelenül ment be lopni egy telephelyre

Kerékpárral, félmeztelenül ment be lopni egy telephelyre

Majd biciklivel is menekült el a tett helyszínéről a férfi.

A vádirat szerint a férfi 2022. július 23-án, egy tatabányai telephelyen lévő műhelybe a nyitott ajtón át kerékpárral hajtott be, majd a tehergépkocsi platóján lévő hátizsákból ellopott egy 2.000 forint értékű pénztárcát a benne lévő 13.300 forint készpénzzel, 3 darab bankkártyával, személyi igazolvánnyal és egyéb iratokkal. A telephelyen tartózkodó sértett és a telephely tulajdonosa felfigyeltek rá és megállásra szólították fel, ám az elkövető a kerékpárral elhajtott.

A sértett és a telephely tulajdonosa személygépkocsival követte a férfit, akit utolértek, a járműből kiszállva megállították és a rendőrjárőrök megérkezéséig visszatartották.

Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság a férfit börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 07:42, szerda | Belföld

Gázkitermelési érdekeltségeket vásárolt a Mol

A Mol megvásárolta a az O&GD Endrőd környéki gázmezőit és az ehhez kapcsolódó infrastruktúrát - közölte a Mol kedden az MTI-vel.

2025. Április 02. 07:38, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték

A mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Komáromban.

2025. Április 02. 07:37, szerda | Belföld

Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött

Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt az Esztergomi Járási Ügyészség bíróság elé állította az óvoda felrobbantásával fenyegetőző elkövetőt.

2025. Április 01. 07:29, kedd | Belföld

Nagy Mártont továbbra is hisz abban, hogy az idei a gazdasági áttörés éve

Az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már 3 százalék feletti növekedés, a következő években pedig a GDP dinamikus bővülése várható