Hírek
2016. Július 21. 12:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Visegrád Önkormányzata
Kerékpáros zarándokút

A győztes csata emlékére július 22-ét az Országgyűlés 2011-ben a Nándorfehérvári Diadal Emléknapjává nyilvánította.
A nemzeti emléknap alkalmából 2016. július 24-én vasárnap ismét megtartják a dr. Schulek Ágostonról elnevezett kerékpáros zarándoklatot, mely közvetlenül a déli harangszó után rajtol a budapesti Hősök teréről. Dr. Schulek Ágoston 2009-től, azaz a kezdetektől gyakorlati segítője volt a szervezőbizottságnak, emellett kiváló sportember is volt. A szervezők a több éves múltra visszatekintő rendezvénnyel méltó módon kívánnak megemlékezni a magyar történelem e jeles eseményéről, valamint további céljuk a túrakerékpározás népszerűsítése.
Információ: Foltán László: 30/653-8313, Janek György: 30/382-7226
A kerékpáros zarándoklat útvonala: Budapest, Zugló – Szentendre – Leányfalu – Tahitótfalu – Dunabogdány – Visegrád – Pilisszentlászló – Budakalász – Budapest, Zugló.
A rendezvény nem verseny, a tervezett haladási sebesség 15 – 20 km / óra, a KRESZ szabályok betartása kötelező!
Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Október 13. 07:53, hétfő | Sport
Neymar ismét együtt játszhat Messivel és Suárezzel
Neymar az FC Barcelona után az Inter Miami labdarúgócsapatában ismét együtt játszhat Lionel Messivel és Luis Suárezzel - írta a Daily Mail.