Hírek
2011. Szeptember 28. 07:41, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kávéval megelőzhető a depresszió?

Friss kutatások szerint rendszeres kávéfogyasztással csökkenthető a depresszió kialakulásának esélye.
A tudósok megfigyelései szerint ugyanis azok a nők, akik napi két csészénél többet fogyasztanak el az italból, kevésbé hajlamosak a mentális problémára.
Egyelőre a kutatók előtt sem teljesen világos, hogy mi lehet az oka annak, hogy a kávéfogyasztás csökkenti a depresszió kialakulásának esélyét. Többen arra gyanakodnak, hogy a koffein megváltoztat egyes kémiai folyamatokat az agyban - a koffeinmentes kávé ugyanis nem bír ezzel a jótékony hatással - írja az Archives of Internal Medicine.
A tanulmányban összesen 50 000 amerikai ápolónő vett részt, közülük 2600-nál alakult ki depresszió a vizsgálatok ideje alatt. A megfigyelések szerint legkevésbé azok voltak hajlamosak a mentális problémára, akik minden nap kettőnél több csésze kávét ittak meg. Akik koffeinmentes kávét ittak, vagy megelégedtek egyetlen csészével, azoknál nem volt megfigyelhető a jótékony hatás.
A felmérések szerint 2-3 csésze fekete ital 15 százalékkal, 4 csésze kávé pedig már 20 százalékkal csökkentheti a depresszió kockázatát. A kávézással azonban sajnos sok egyéb rossz szokás is szorosan összekapcsolódik: ezek a nők gyakran dohányoznak, rendszeresen fogyasztanak alkoholt, és hajlamosabbak a magas vérnyomásra is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld
MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult
A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.