Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2023. Február 16. 09:10, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Katonai helikopter zuhant autópályára Alabama államban - nincs túlélő

Katonai helikopter zuhant autópályára Alabama államban - nincs túlélő

Autópályára zuhant és felrobbant a Nemzeti Gárda katonai helikoptere Alabama államban szerdán, a gépen utazó összes ember életét vesztette.

A katonai légi járművet Huntsville város közelében a délutáni órákban érte a szerencsétlenség, az első jelentésekből az nem derült ki, hogy pontosan hányan tartózkodtak a helikopter fedélzetén.

A rendőrség közleménye szerint a jármű a becsapódáskor robbant fel, és teljes egészében lángolt, amikor a tűzoltók kiérkeztek, akik a tüzet gyorsan eloltották, de túlélőt nem tudtak kimenekíteni.

Az autópályán közlekedő járművet a baleset közvetlenül nem érintett. A szerencsétlenséget követően a teljes sztrádát lezárták Alabama északi részén Tennessee állam közelében.

Az első beszámolókból annyi derült ki, hogy a Tennessee Nemzeti Gárda Black Hawk típusú katonai helikoptere zuhant le.

Fotó: Youtube

Címkék: alabama, baleset, helikopter

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.