Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2012. November 28. 12:51, szerda | Helyi
Forrás: lvp / fotó: infoajka.hu

Jövőre indul a távhőrendszer felújítása Szentendrén

Jövőre indul a távhőrendszer felújítása Szentendrén

Szakmai tanácskozás zajlott le múlt hétvégén az uniós Concerto program keretén belül Szentendrén. Az eseményen elhangzott egyebek között, hogy jövőre elindul a város távhőrendszerének felújítása.

Kétnapos szakmai tanácskozást tartottak a hétvégén Szentendrén a Concerto elnevezést viselő program városi résztvevői. Az eseményen elhangzott egyebek közt a projekt keretén belüli szentendrei célok és eredmények is. Dietz Ferenc polgármester a rendezvényen kifejtette, hogy Szentendre az energiahatékonyság iránt nagymértékben elkötelezett, így e mentén zajlik az árvízvédelmi rendszer kiépítése és a város csatornázási fejlesztései is, de korábban számos hasonló programban is részt vett már Szentendre.

A Concerto egyébként egy évek óta, német, spanyol és más külföldi partnerekkel zajló program, melynek célja, hogy egységesen, mindenki a saját országában a lehető legújabb technológiákat, innovatív módon használja fel, úgy hogy elsősorban köz-, de magánépületeket is hatékonyabbá tesz energetikailag, például homlokzatszigetelések, napelemek alkalmazásával. Mindemellett a program célja, hogy ezáltal az üvegházhatást is csökkenjen. Ebben a teljes országot érintő uniós projektben pedig Szentendre az élen jár Magyarországon.

A program részeként jövőre elindul a legnagyobb projekt a városban, elkezdődik ugyanis a távhőrendszer felújítása.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.