Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2022. Március 04. 12:04, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Ittasan tanított egy autós oktató

Ittasan tanított egy autós oktató

Eljárás indult egy autós oktató ellen, aki a kocsiban ittasan ült a tanulóvezető mellett Zuglóban.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság XIV. Kerületi Rendőrkapitánysága járművezetés ittas állapotban vétség gyanúja miatt folytat eljárást egy 56 éves férfi ellen, aki alkohol befolyása alatt tartott gépjárművezetői oktatást – közölte a rendőrség.

A kerületi rendőrök február 23-án 11 óra 5 perckor ellenőrizték az oktató járművet a Budapest, XIV. kerületi Kacsóh Pongrác úton. A körzeti megbízottak a járműben utazó tanulót és oktatót is megszondáztatták, ám az csak az anyósülésen ülő oktatónál jelzett.

Az oktatót további mintavétel céljából előállították, aminek eredménye megerősítette a gyanút. A hatályos KRESZ rendelkezései alapján a gépkocsivezetés oktatása során az oktató minősül vezetőnek, ezért őt járművezetés ittas állapotban vétség gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A férfi a felelősségét elismerte és elmondta, hogy az előző esti iszogatás maradékát itta meg aznap reggel, és már dolgozni is ittasan indult el az autóval.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.