Hírek
2012. Szeptember 06. 11:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
IMF/EU-tárgyalások - MSZP: Orbán fejezze be a megszorító politikát!
Az MSZP arra szólítja fel Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy "fejezze be a hazudozást és az országot nyomorba döntő, megszorító politikáját" - közölte az ellenzéki párt szóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagálva, hogy a Magyar Nemzet csütörtöki számában arról írt: tájékoztatást kaptak a Nemzetközi Valutaalap (IMF) követeléseiről a kormánypárti képviselők szerdán a sárvári frakcióülésen.
A lap szerint az IMF követelései a következők: nyugdíjcsökkentés, nyugdíjkorhatár-emelés, családipótlék-csökkentés, személyijövedelemadó-emelés, privatizáció, utazási kedvezmények csökkentése, bürokrácialeépítés, általános, értékalapú ingatlanadó, önkormányzatok kiadásainak csökkentése, bankadó eltörlése, pénzjuttatás a bankszférának.
Török Zsolt szerint Orbán Viktor "sárvári listájában" egyértelművé tette, milyen további megszorításokra készül. "Ezek okaként álságos módon nem saját, tragikus gazdaságpolitikáját, hanem az IMF-fel való megállapodást jelölte meg" - tette hozzá.
Az MSZP szóvivője úgy vélekedett, az egykulcsos adórendszer, a fölösleges luxusköltekezések, a meggondolatlan cégvásárlások nem csak az ország teljes gazdaságát sodorták veszélybe, de megnehezítették minden ember életét, sokakat pedig éhezésbe, a teljes nélkülözésbe taszítottak.
A miniszterelnök adjon határozott, egyértelmű választ arra, hogy a kormány miért folytatja a tárgyalásokat az IMF-fel, ha a nemzetközi szervezet szerinte ennyire elfogadhatatlan feltételeket támasztott - zárta közleményét a szocialisták szóvivője.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
