Hírek
2016. Március 11. 07:43, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Illegális bevándorlás: véget kell vetni az unió gyengeségeit kihasználó hozzáállásnak

Véget kell vetni annak, hogy a migránsok kihasználják az Európai Unió gyengeségeit - jelentette ki Kovács Zoltán kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.
A szóvivő hangsúlyozta, hogy nem csak a határellenőrzési rendszer "gyengeségeiről" van szó, hanem azokról a jogszabályi hiányosságokról is, amelyek megengedők ebből a szempontból.
Hozzátette, hogy a határok lezárása segíthet ebben. Ugyanakkor kiemelte, előfordulhat az is, hogy az embercsempészek segítségével "láthatatlanul" próbálnak bejutni Európába a migránsok és az is lehet, hogy megújulnak az embercsempész-útvonalak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:40, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: jövő év februárjáig sor kerül az első beton öntésére a paksi bővítés kapcsán
2025. Október 16. 07:36, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: nemsokára találkozom Donald Trumppal
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K