Hírek
2015. Szeptember 04. 06:56, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Több ezren vannak a Keleti pályaudvarnál

Még mindig több ezer illegális bevándorló van a Keleti pályaudvar környékén - jelentette az MTI helyszíni tudósítója csütörtök este.
A tudósító szerint a pályaudvar előtti téren és az aluljárókban is sokan vannak, a peronokon viszont csak néhányan. A téren rendszeresen szónoklatokat tartanak, a beszédek közben egyebek mellett azt skandálják angolul, hogy "Németország, Németország, ahová menni akarunk".
A szónokok közül többen is arra bíztatták az embereket, hogy pénteken gyalogosan induljanak el Ausztria felé.
A pályaudvar előtti lépcsősoron a szónokok között megjelent több magyar is, akik közül egy nő angolul arra hívta fel a figyelmet, hogy a pénteki magyar-román meccs idejére a migránsok jobban teszik, ha elhagyják a környéket, mert atrocitás érheti őket.
A látható rendőri készenlét jelképes az elmúlt napokéhoz képest - mondta a tudósító.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.