Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2019. Június 13. 08:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Idén már rengeteg szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat

Idén már rengeteg szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat

Idén már 7256 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője szerdán az MTI-vel.

Mukics Dániel hozzátette: a tavasz óta leégett terület megközelítőleg akkora, mintha 21 ezer focipálya égett volna le.

Mint megjegyezte, várható, hogy a rendkívüli hőségben robbanásszerűen megnő a szabadtéri tüzek száma. Márpedig ezeknek a tüzeknek a 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza - hangsúlyozta.

A szabadtéri tüzek egyharmada kerti zöldhulladék égetés miatt alakult ki - közölte, példaként említve, hogy nagyon sokan "kertészkednek Magyarországon öngyújtóval és egyszerűen leégetik a tarlót, elégetik a kertben a száraz növényeket". Idén kilencen megsérültek, hárman pedig meghaltak kerti zöldhulladék égetés közben.

Ennek kapcsán Mukics Dániel megjegyezte, hogy kerti zöldhulladékot csak ott szabad égetni, ahol ezt az önkormányzat kifejezetten erről szóló rendeletben engedélyezi. Ilyen esetben is csak a rendeletben meghatározott időben szabad égetni. Ha az önkormányzatnak nincs a kerti zöldhulladék égetésre vonatkozó rendelete, akkor az tilos, Budapest teljes területén tilos például.

Kiemelte továbbá, hogy a tarlók, nádasok leégetése milliós nagyságrendű pénzbüntetést vonhat maga után.

Erdőben pedig csak a kijelölt tűzrakóhelyen szabad tüzet gyújtani és csak akkor, ha nincs elrendelve az adott területre tűzgyújtási tilalom. Az, hogy hol van elrendelve tűzgyújtási tilalom, látható a katasztrófavédelem weboldalának nyitóoldalán: http://www.katasztrofavedelem.hu/ és www.erdotuz.hu oldalon - közölte az OKF szóvivője.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára