Városlista
2025. április 2, szerda - Áron

Hírek

2012. Március 26. 14:07, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Ideiglenes fedőréteget kap a krasznahorkai vár

Ideiglenes fedőréteget kap a krasznahorkai vár

Ideiglenesen vízhatlan fóliával fedték be felégett tetőszerkezetű krasznahorkai várat, hogy megvédjék az időjárás viszontagságai ellen.

Az ideiglenes fedőréteg meggátolja, hogy a víz bejusson az épületbe, tönkretéve a szobákat. Az utóbbi napokban felgyorsultak a munkálatok, mivel a meteorológiai előrejelzések szerint napokon belül eshet a térségben – írja a bumm.sk hírportál.

Az MNO beszámolt róla, hogy március 10-én leégett a krasznahorkai vár teljes tetőszerkezete, valamint a harangtorony, illetve a Gótikus palotában berendezett kiállítás. A várat biztosító konzorciumban legnagyobb részesedéssel a Generali Slovako rendelkezik, a biztosító a 8 millió euróra becsült kárból 2 millió euró kárelőleget kifizetett a szlovák kulturális minisztériumnak.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 07:40, szerda | Külföld

Fehér Ház: az elnöki aláírást követően azonnal hatályba lép az új amerikai vámrendszer

Az elnöki aláírást követően azonnal hatályba lép az új amerikai vámrendszer, már szerdán - közölte a Fehér Ház szóvivője kedden újságírók előtt.

2025. Március 31. 08:07, hétfő | Külföld

A donyecki Zaporizzsja elfoglalását jelentette be az orosz védelmi minisztérium

Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Zaporizzsja települést - közölte vasárnap az orosz védelmi minisztérium.

2025. Március 31. 08:03, hétfő | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól

Az Egyesült Államok mindenképpen bevezeti az új vámokat április 2-tól – közölte Donald Trump hozzátéve, hogy külön alkura csak akkor van lehetőség, ha az amerikai szempontból megéri.