Hírek
2014. Április 17. 08:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI/MTI Fotó: Máthé Zoltán
Húsvétkor ismét indul nosztalgiajárat Szentendrére
Több nosztalgiajáratot is indít a Budapesti Közlekedési Központ és a BKV húsvétkor, veterán villamosokkal és buszokkal is lehet majd utazni a fővárosban, illetve Szentendrére - közölte a két társaság szerdán az MTI-vel.
Szombaton E jelzéssel az eredeti állapotúra helyreállított fapados, favázas nosztagiavillamos közlekedik a Móricz Zsigmond körtér és Kamaraerdő között, a Deák Ferenc tér és Szentendre között pedig egy 1970-es gyártású 180-as csuklós Ikarusszal is lehet majd utazni.
Vasárnap a Közvágóhíd és a Jászai Mari tér között közlekedik a társaság 101 éves sárga, D jelzésű 436-os favázas villamosa. Hétfőn a Széll Kálmán tértől Hűvösvölgybe közlekedik a H jelzésű 1074-es favázas villamos, a B jelű, becenevén Bengáli villamos pedig szintén a Széll Kámán térről a Tabánon és a Gellért téren át a Deák Ferenc térig jár.
A járatok nosztalgiajeggyel lehet utazni, amely a városhatáron belül egy utazásra felnőtteknek 500, 6-14 éves gyermekeknek pedig 300 forintba kerül. A nosztalgia-napijegy ára felnőtteknek 2000, 6-14 éves gyermekeknek pedig 1200 forint.
Kapcsolódó cikk:
Tavaly is közlekedett nosztalgiabusz Szentendrére
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
