Hírek
2016. Március 26. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Húsvét - A mentők a lehetséges veszélyekre hívják fel a figyelmet

A mentők a húsvéti ünnepek veszélyeire hívják fel a figyelmet: fontos, hogy a gyermekek kis mennyiségben se ihassanak szeszes italt, mindenki vezessen nagyon óvatosan és próbálja megelőzni a háztartási baleseteket.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs és pr igazgatója pénteki, MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztetett: a húsvéti locsolkodás sok helyen együtt jár alkoholos italok fogyasztásával, de a gyermekeknek még kis mennyiségben sem szabad szeszes italt inniuk.
Hozzátette: a húsvéti sütés-főzésnél is oda kell figyelni a gyermekekre, akik leforrázhatják, megégethetik magukat.
Győrfi Pál arra is felhívta a figyelmet, hogy a nőhet a balesetveszély a közutakon húsvétkor a megnövekedett forgalom miatt, ráadásul gyakorlatlan vezetők is a volánhoz ülnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.