Hírek
2016. Június 28. 08:00, kedd |
Helyi
Forrás: Szentendre Önkormányzata
Hozzuk össze együtt a Telitalálatot

A Szentendrei Teátrum és Nyár idei rendezvénysorozatának keretében különleges premiert láthatnak a nézők augusztus 5-én, pénteken a Városháza udvarán: Joao Bethencourt Telitalálat! című komédiáját.
A felhőtlen kacagást és önfeled szórakozást ígérő ősbemutató igazi jutalomjáték a benne szereplő három színésznek, Kovács Vandának, Őze Áronnak és Vasvári Csabának, valamint izgalmas szakmai feladat a színész-rendezőnek, Sipos Imrének.
Matyi Ágota díszlettervező bővérű színekben pompázó világot álmodott a végtelenül szellemes és akciódús történet hátteréül, megidézve a színhely, Rio de Janeiro forró hangulatát. A pezsgő, élettel teli mediterrán hangulatot színes ajtók, tarkabarka kiegészítők, illetve egy kulcsokból álló szélcsengő segít majd megidézni a színpadon - így kapcsolódik össze Szentendre és Rio de Janeiro térben és időben!
A produkció több hónapos próbafolyamata alatt azonban nem csak egy újabb nagyszínpadi előadás születik Szentendrén, hanem egy különleges közösségi élmény részeseivé is vál(hat)nak az ittlakó színházszeretők, amennyiben az alábbi – számukra már nem használatos - kisbútorokat, kellékeket, kiegészítőket, dísztárgyakat elhozzák otthonról és ’örökbe adják’ az előadás részére: szőnyeg, falikút, apácarácsos kerítés, kartámlás/támlás szék, nádfotel, esernyőtartó, esernyő, díszpárna, színes doboz, könyvek, újságok, fényképkeret, virágcserép művirággal, madáretető, szélcsengő, petróleumlámpa, Mária szobor, szemetes kosár.
A felajánlásra szánt kisbútorokat és tárgyakat, valamint eredeti tulajdonosaikat 2016. július 9-én, szombaton 10 és 13 óra között hűsítővel és harapnivalóval (limonádéval és pogácsával) várja a rendező, a díszlettervező, valamint két színész a DMH udvarán (Duna korzó 11/a). A kötetlen találkozások, ismerkedések, beszélgetések során a színpadképbe illeszkedő tárgyi adományokat Matyi Ágota és Sipos Imre közösen választják majd ki, az örökbeadásokról pedig hamisíthatatlan Telitalálat-fényképek is készülnek!
A különböző helyekről érkező szentendrei tárgyak színpadi találkozójáért természetesen a köszönet sem marad el: a büszke adományozók a produkció nyilvános főpróbáján, 2016. augusztus 4-én, este láthatják felajánlásaikat ’szerepelni’ a Városháza udvarának nagyszínpadán. Az örökbeadókat továbbá szeretettel várják a nyilvános főpróbát követő zártkörű játékos Borkaszinóra!
Fotó: Szentendre Önkormányzata
Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód
Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével
Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik