Hírek
2015. Július 20. 07:05, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Hőség - Némi enyhüléssel, de hétfőn is kánikula várható

A vasárnap érkezett hidegfront nyomán némileg enyhült a levegő, de hétfőn is országszerte hőség várható. Néhány északi megyében másodfokú, az ország nagy részén továbbra is harmadfokú figyelmeztetés van érvényben.
Az országos tisztifőorvos péntektől hétfő délután 4 óráig rendelt el hőségriadót.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat a hétfő hajnali, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: reggel és a délelőtt első felében az északi országrészben elszórtan további zivatarok alakulhatnak ki, amelyekhez néhol heves (80-90 kilométer/óra körüli) szélroham és jégeső is társulhat. Délután az északkeleti megyékben és az Alpokalján ismét előfordulhat helyenként zivatar, hasonló kísérőjelenségekkel.
Hétfőn az ország északkeleti és északnyugati részén 25-27, másutt 27-29 Celsius-fok között alakul a napi középhőmérséklet. Az előrejelzés szerint a maximumhőmérséklet délután 31-36 fok között alakul, késő este 26-31 fokig hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.