Hírek
2012. Február 19. 07:11, vasárnap |
Külföld
Forrás: OrientPress
Hatezer milliárd dollárnyi hamis kincstárjegyet találtak Olaszországban

Elképesztő összegű, az amerikai államadósság mintegy felét kitevő hamis kincstárjegyre bukkantak az olasz hatóságok, akik nyolc embert tartóztattak le a bűnügyben. Az amerikai nagykövetség a twitteren mondott köszönetet.
A hatezer milliárd dollárnyi összértékű amerikai kincstárjegyeken a csalók 1934-es évszámot tüntettek fel, a szállítmányt pedig egy fejlődő országnak adták volna tovább – írja a Index. Az olasz rendőrség egy szicíliai férfit gyanúsít az akció kitervelésével, aki már korábban is részt vett pénzmosásban. Olaszországban egyébként gyakoriak a hasonló típusú bűncselekmények.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.